O autorze
W tym miejscu będą popełniane poglądy polityczne płynące od przedstawiciela młodego pokolenia PSL.

Dwa priorytety PSL

Wprowadzenie pakietu ułatwień dla przedsiębiorców, na czele z metodą kasową VAT oraz obrona sądów rejonowych przed ich likwidacją - to dwa obecnie najważniejsze priorytety dla PSL.

Rozszerzenie stosowania metody kasowej rozliczania podatku VAT zostało zaakceptowane przez Radę Ministrów. To efekt konsekwentnych działań wicepremiera Waldemara Pawlaka. Od przyszłego roku przedsiębiorcy będą mieli łatwiej - zniknie termin 90 dni, po którym podatek VAT mimo braku należności z wystawionej faktury musiał być zapłacony. Będą też inne ułatwienia dla przedsiębiorców, które zostały opracowane przez resort gospodarki.

Jako PSL nie odpuszczamy również kwestii sądów rejonowych. Wczoraj złożyliśmy do Marszałek Sejmu wniosek o niezwłoczne skierowanie obywatelskiego projektu ustawy, pod którym zebraliśmy 150 tys. podpisów, do pierwszego czytania w Sejmie. Zgodnie z ustawą od dnia weryfikacji liczby podpisów, Marszałek Sejmu ma obowiązek przedłożyć Sejmowi projekt ustawy w ciągu 3 miesięcy. Czekamy ponadto na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który może stwierdzić, iż regulowanie ustroju sądów rejonowych poprzez rozporządzenie jest niezgodne z Konstytucją RP. A w przyszłym tygodniu będziemy wnioskować do Rady Ministrów o uchylenie rozporządzenia ministra sprawiedliwości ws. zniesienia 79 sądów rejonowych. Pozwala na to jeden z przepisów zawartych w Konstytucji RP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...