O autorze
W tym miejscu będą popełniane poglądy polityczne płynące od przedstawiciela młodego pokolenia PSL.

Kaczyński ponad prawem

Gdyby zwykły Kowalski nie wykonał orzeczenia sądu, to zapewne miałby „na głowie” wszystkie służby państwa, ale nie Prezes Kaczyński – on wydaje się być ponad wszelkim prawem. Poznajcie historię orzeczenia sądu, którego nie wykonano. Nie wykonano, bo po co PiS ma słuchać sądu?

Jest końcówka kampanii wyborczej. Partia Kaczyńskiego wypuszcza do wiejskiego ludu gazetkę, w której opisuje wielkie zło wyrządzone przez PSL polskiej wsi. Można mieć wrażenie, że przez ostatnie 7 lat na wieś spadło 10 plag egipskich, które zabrały i zniszczyły wszystko. W gazetce znajdujemy informację, że rząd PO-PSL wynegocjował mniejsze środki na rolnictwo z UE, a PiS kiedy negocjowało budżet europejski kasy na rolnictwo było więcej. Mamy więc do czynienia z kłamstwem – kłamstwem tak bezczelnym, że nie mogło ono pozostać bez reakcji PSL. Wnieśliśmy pozew w trybie wyborczym przeciw PiS. Sąd w pierwszej instancji w swoim postanowieniu wypowiedział się precyzyjnie: „To PiS wynegocjowało mniejsze środki na rolnictwo”. Koledzy z PiS – wybitni eksperci od rolnictwa – mieli jednak inne cyferki w głowie, więc wnieśli zażalenie. Sąd zażalenie w piątek przed ciszą wyborczą odrzucił, i tym samym postanowienie sądu nakazujące sprostowanie informacji oraz wpłacenie 10 tys. zł na rzecz Fundacji TVN stało się prawomocne. Sąd zobowiązał PiS do zamieszczenia sprostowania w sobotę, na dzień przed wyborami w gazecie Super Express. Niestety ani sprostowania nie było ani fundacja nie otrzymała 10 tys. złotych.

Można zacytować babkę z filmu „Sami swoi”, która podając granaty Pawlakowi jadącemu do sądu mówi: „Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. W przypadku PiSu mamy do czynienia z całkowitą ignorancją polskiego prawa oraz podważeniem autorytetu sądu. Kto podważa ten autorytet? Polityk, który w nazwie swojej partii umieścił słowa „prawo” i „sprawiedliwość”. Polityk, który był premierem tego kraju. Polityk, który aspiruje, by ponownie być premierem tego kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...